Історія Новогригорівської бібліотеки

 Новогригорівська сільська бібліотека розпочала свою роботу в селі разом з відкриттям нового клубу у 1954 році.

Першим бібліотекарем, який прийняв пусте приміщення бібліотеки і 180 книг, була дружина місцевого голови колгоспу Надія Леонтіївна Тростінська, яка працювала не довго. А основоположником Новогригорівського бібліотечного книжкового фонду, самої бібліотеки, як духовної і культурної царини в селі, була Надія Харитонівна Бровченко (далі Руснак), яка віддала 20 років життя бібліотечній роботі.

 

Бібліотека з самого свого початку була культурно-просвітницьким центром села і жодні сільські події, свята та історичні знаменності не відбувалися без участі бібліотекарів. При цьому потужно збільшувався книжковий фонд бібліотеки та мережа зацікавлених читачів.

 

У Новогригоррівській бібліотеці працювала у свій час Олена Іванівна Курочкіна, тепер депутат Миколаївської обласної ради

 

Особливий внесок у роботу бібліотеки за останній період у часи Незалежної України зробила своєю працею Воронцова Тетяна Іванівна. 

 

СПИСОК БІБЛІОТЕКАРІВ НОВОГРИГОРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

 

 1. Тростінська Надія Леонтіївна
 2. Руснак Надія Харитонівна
 3. Курочкіна Олена Іванівна
 4. Білявська Наталія Анатоліївна
 5. Діденко Ольга Миколаївна
 6. Коновалова Світлана Іванівна
 7. Богданова Віра Никифорівна
 8. Шевченко Ріта Іванівна
 9. Заремба Олена Іванівна
 10. Павич Надія Миколаївна
 11. Демчик Людмила Василівна
 12. Сучкова Людмила Іванівна
 13. Левченко Оксана Сергіївна
 14. Воронцова Тетяна Іванівна
 15. Свистун Людмила Володимирівна
 16. Юдов Василь Михайлович

 

На сучасному етапі життя села бібліотека, як філія центральної бібліотечної системи Арбузинського району, не втрачає напрацьованих культурно-просвітницьких позицій, є оберегом національно-культурних традицій і осередком творчої думки молоді села. 

Оставить комментарий

Комментарии: 0