ОНИЩЕНКО МИХАЙЛО ТИХОНОВИЧ (віртуальна виставка)

ДЛЯ КОПІЮВАННЯ АРКУШІВ ВИСТАВКИ ТИСНІТЬ ІНТЕЛІ

Народився 21 листопада 1926 року в селі Новогригорівка, у багатодітній сім'ї. Тут навчався в школі, працював у сільському господарстві. До лав Червоної Армії був призваний на другий день після визволення села від окупантів, 23 березня 1944 року. Потрапив у відділення полкового зв'язку 24-го корпусу 36-ї піхотної дивізії.

 

З боями пройшов М.Т. Онищенко дорогами України, Молдавії, брав участь у боях під час Яссько-Кишинівської військової операції, в результаті якої Радянська Армія взяла у полон багато ворогів і відкрила собі дорогу до визволення європейських народів від коричневої чу­ми.

У березні 1945 року повернувся у званні сержанта до бойової частини і продовжив службу на посаді командира зенітної батареї 72-ї дивізії. Брав участь у боях на території Чехословаччини і всього ЗО кілометрів не дійшов до Праги. Тут зустрів світле свято перемоги. А далі були військові будні і в Чехословаччині, і в Угорщині, і в інших країнах.

Додому, у рідну Новогригорівку, повернувся тільки в 1950 році.

За участь у бойових операціях під час Другої світової війни сержант Михайло Онищенко був нагороджений медалями «За отвагу», «За победу в Великой Отечественной войне», «За-щитник Отечества», орденом Вітчизняної війни другого ступеня, а також багатьма ювілейни­ми відзнаками за військову службу.

Після війни працював у колгоспі на різних роботах, знайомі йому й премудрощі професії тракториста та комбайнера.

 

Оставить комментарий

Комментарии: 0